Письмо от 15.03.2006 № 11/8-311 Относительно заключения строительной организацией договоров на капитальное строительство жилья непосредственно с заказчиком такого строительства

Данный документ доступен бесплатно зарегистрированным пользователям.

У Вас есть вопросы по документу? Мы рады на них ответить!Перечень бесплатных документовОбнаружили ошибку в документе или на сайте? Пожалуйста, напишите нам об этом!Оставить заявку на документ
              МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
           ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
 
                             Л И С Т
 
                      15.03.2006  N 11/8-311
 
 
     Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального
господарства  України опрацювало звернення,  щодо роз'яснення норм
Закону України від 15.12.2005 р.  N 3201  >> ) "Про внесення
змін  до  деяких  законодавчих  актів  України" стосовно укладення
будівельною організацією договорів на капітальне будівництво житла
безпосередньо   із  замовником  такого  будівництва  та  з  питань
компетенції повідомляє.
 
     Законом України "Про внесення  змін  до  деяких  законодавчих
актів  України" внесено зміни до Закону України "Про
фінансово-кредитні механізми і управління майном  при  будівництві
житла та операціях з нерухомістю" та до статті 4 Закону
України "Про інвестиційну діяльність",  відповідно  до
яких  об'єктами  інвестиційної  діяльності  не можуть бути об'єкти
житлового будівництва,  фінансування спорудження яких здійснюється
з  використанням  недержавних  коштів,  залучених  від фізичних та
юридичних осіб, у тому числі в управління.
 
     Інвестування та фінансування будівництва таких об'єктів  може
здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди
операцій  з   нерухомістю,   інститути   спільного   інвестування,
недержавні  пенсійні  фонди,  які  створені та діють відповідно до
законодавства,  а  також  через  випуск  безпроцентних  (цільових)
облігацій,   за  якими  базовим  товаром  виступає  одиниця  такої
нерухомості.
 
     Таким чином,  внесені зміни  регулюють  взаємовідносини,  які
виникають   між   суб'єктами   інвестиційної   діяльності  у  разі
інвестування коштів у будівництво житла.
 
     Враховуючи викладене,  колективне підприємство,  як таке,  що
здійснює  будівельну діяльність,  не може залучати кошти населення
на будівництво житла за інвестиційними договорами.
 
     Одночасно зазначаємо,  що наведена норма Закону України  "Про
внесення змін до деяких законодавчих актів України" не
стосується діяльності,  яку  здійснює  будівельна  організація  за
договорами підряду на капітальне будівництво.
 
     Згідно зі   статтею   317   Господарського   кодексу  України
  договори  на  капітальне  будівництво  відносяться  до
договорів   підряду.   Сторони   договору  підряду  на  капітальне
будівництво, порядок укладання та  порядок  розрахунків  за  таким
договором   визначені   у   главі   33   "Капітальне  будівництво"
Господарського кодексу України.
 
 Перший заступник Міністра                               А.Беркута

БУДСТАНДАРТ Online