Относительно допустимых расстояний между соседними домами

Данный документ доступен бесплатно зарегистрированным пользователям.

У Вас есть вопросы по документу? Мы рады на них ответить!Перечень бесплатных документовОбнаружили ошибку в документе или на сайте? Пожалуйста, напишите нам об этом!Оставить заявку на документ
              МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
           ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
 
                       Р О З' Я С Н Е Н Н Я
 
                            03.04.2006
 
 
                  Стосовно допустимих відстаней
                     між сусідніми будинками
 
 
     Згідно зі ст.  5 Закону України "Про  основи  містобудування"
  при  здійсненні  містобудівної  діяльності  повинні
враховуватися   законні   інтереси   та   вимоги   власників   або
користувачів  земельних  ділянок  та  будівель,  що оточують місце
будівництва.
 
     Згідно з п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92360-92**
"Планування  і забудова міських і сільських поселень" відстань між
житловими  будинками,  житловими  і  громадськими,  а  також   між
виробничими   будинками   треба  приймати  на  основі  розрахунків
інсоляції та  освітленості  відповідно  до  встановлених  норм  та
протипожежних вимог.
 
     Між довгими  сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи
треба приймати відстані побутові розриви) не менше 15 м, заввишки
4  поверхи  і  більше  -  20 м,  між довгими сторонами і торцями з
вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.
 
     У випадку  розміщення  9-16-поверхових  будинків  суміжно   з
кварталами  садибної  забудови,  що зберігається,  слід керуватися
приміткою 1 до зазначеного пункту, відповідно до якої відстань між
садибним  будинком  і  довгими сторонами багатоповерхового будинку
приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться.
 
     Згідно з приміткою 2 пункту 3.13 ДБН 360-92**360-92360-92**  
"Планування  і
забудова   міських   і  сільських  поселень"  при  різних  вимогах
(протипожежних,  санітарно-гігієнічних  та  ін.)   до   мінімально
допустимих  відстаней  між  будинками і спорудами при проектуванні
треба приймати величини, які є найбільшими з них.

БУДСТАНДАРТ Online