Лист від 07.09.2001 № 4-4/9-5784 Щодо повірки водолічильників

Даний документ доступний безкоштовно зареєстрованим користувачам.

У Вас є питання стосовно документа? Ми раді на них відповісти!Перелік безкоштовних документівПомітили помилку в документі або на сайті? Будь ласка, напишіть нам про це!Залишити заявку на документ

           ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
                    МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
                              Л И С Т
 
 N 4-4/9-5784 від 07.09.2001
 
                   Щодо повірки водолічильників
 
     У Держстандарті розглянуто запит Херсонського облуправління у
справах захисту прав споживачів від 08.08.2001  N  07-02-598  щодо
надання     роз'яснення    про    порядок    здійснення    повірки
водолічильників, встановлених у квартирах.
     Враховуючи те,   що   останнім  часом  збільшилась  кількість
звернень громадян до Держстандарту з питань надання їм  роз'яснень
щодо  порядку  проведення  періодичної повірки та вартості повірки
лічильників холодної і гарячої води,  які є особистою власністю, а
також  про  організації,  які мають право виконувати повірку тощо,
надаємо наступні роз'яснення.
     Законом України  "Про  метрологію та метрологічну діяльність"
 стаття 9)   встановлено,  що  засоби  вимірювальної
техніки  (у  даному випадку водолічильники) можуть застосовуватись
за умови,  якщо вони  відповідають  встановленим  для  них  нормам
точності, у певних умовах їх експлуатації.
     Відповідно до статей 16 та 20  цього  Закону 
лічильники, які використовуються для обліку і розрахунків за воду,
дозволяється застосовувати, якщо вони пройшли повірку.
     При експлуатації   лічильники  повинні  проходити  періодичну
повірку  через   встановлені   міжповірочні   інтервали.   Питання
встановлення  міжповірочних  інтервалів  на  засоби  вимірювальної
техніки належить до  компетенції  Держстандарту.  Для  лічильників
води міжповірочний інтервал становить від 2 до 4 років залежно від
типу лічильника.
     Періодичну повірку  лічильників  води проводять територіальні
органи Держстандарту за місцезнаходженням споживачів.
     Вартість робіт   із  повірки  сплачує  власник  лічильника  -
фізична або юридична особа.
     Вартість проведення   повірки   побутових   лічильників  води
регламентована  у  Тарифах  на  виконання   метрологічних   робіт,
пов'язаних  із  здійсненням  усіх  видів державного метрологічного
контролю,  затверджених наказом Держстандарту від 16 липня 1998 р.
N 502,  зареєстрованих Мін'юстом 3 серпня 1998 р.  за
N 492/2932,  і становить від 0,50 до 4,30 грн.,  залежно від  типу
лічильника.
     У вартість повірки не входять витрати на демонтаж, проведення
регламентних робіт перед повіркою  (чистка,  налагодження,  ремонт
тощо),  монтаж  після повірки,  які споживач сплачує безпосередньо
тій організації, яка виконує ці роботи.
     Порядок надання населенню послуг з водопостачання регулюється
Правилами   з   водо-,    теплопостачання    та    водовідведення,
затвердженими  постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня
1997 р. N 1497.
     Відповідно до  положень  п.  7  статті 18 Закону України "Про
місцеві державні   адміністрації"   місцева  державна
адміністрація регулює ціни та тарифи за виконання робіт та надання
житлово-комунальних послуг, а також визначає і встановлює норми їх
споживання, здійснює контроль за їх додержанням.
     Так, зокрема,  Київська міська державна  адміністрація  своїм
розпорядженням  від  8 червня 2001 р.  N 1150 затвердила Положення
про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та
гарячої  води,  яке зареєстровано у Київському міському управлінні
юстиції 5 липня 2001 р.  за N 51/353.  У цьому Положенні визначено
порядок   встановлення   та  експлуатації  квартирних  лічильників
холодної та гарячої води,  в тому числі порядок  виконання  робіт,
пов'язаних   з  проведенням  їх  повірки,  та  порядок  проведення
відповідних розрахунків за погодженими граничними тарифами.
     Таким чином,   питання   регламентації  проведення  робіт  із
встановлення та оплати повірки квартирних лічильників холодної  та
гарячої води можуть вирішуватися на місцевому рівні.
     З метою впорядкування питань,  пов'язаних із встановленням та
повіркою   квартирних   лічильників   холодної  та  гарячої  води,
Держстандарт пропонує Держбуду довести  відповідну  інформацію  до
всіх   місцевих   водопровідно-каналізаційних  господарств,  інших
підприємств,   які   займаються   питаннями   водопостачання,    і
відповідних обласних та міських управлінь державних адміністрацій.
 
 Заступник Голови                                          Л.Буряк
 
 "Інформаційний бюлетень Держбуду", N 9, вересень, 2001 р.